Často kladené dotazy

1

Kolik mě bude aplikace stát?

Ceny jsou individuální, protože záleží na složitosti každého zadání. Jednoduchá aplikace se dá pořídit od 100 000 Kč výše, ty složitější za stovky tisíc korun.
2

Co si mám připravit na schůzku?

Ideálně byste měli vědět, co vám má vývoj mobilní aplikace přinést, co by měla aplikace umět a komu je určena. Vytvořte si seznam konkurentů a inspirace, sepište si funkce, které vám v jejich aplikacích přijdou zajímavé nebo důležité. My vám záměr pomůžeme upřesnit a vyladit.

3

Co se stane, pokud značka aktualizuje operační systém?

Pokud je to meziverze a jedná se pouze o menší vylepšení systému, pak není potřeba do aplikace zasahovat. Pokud se jedná o novou verzi systému, která mění klíčové funkce, je potřeba sledovat, nakolik jsou změny zásadní, a připravit se na úpravy. My za vás monitorujeme klíčové updaty a pomůžeme vám se na ně připravit. Dalším milníkem je vydání nového telefonu, kdy často dochází ke zvětšení jeho obrazovky a rozlišení. V tomto případě je nutné novému zařízení aplikaci přizpůsobit. Záměr pomůžeme upřesnit a vyladit.

4

Co potřebuji pro umístění aplikace do App Store a Google Play?

Technický popis v Angličtině pro schválení ze strany zaměstnanců appstoru. Popis aplikace pro uživatele a to případně i v jazykových mutacích. Obrázky, ikony a případně videa aplikace v různých rozměrech. Pro oba obchody potřebujete registrace a Appstore (Apple) má roční poplatek. Ale i o tento proces se vám postaráme.

5

Může mi App Store aplikaci zamítnout?

Ano, hlavně Apple je citlivý na ochranu práv a soukromí uživatelů. Má přísná pravidla a může aplikaci vrátit k přepracování nebo úplně zamítnout. Už během přípravy věnujeme potřebný čas konzultacím pro soulad s podmínkami.

6

Jak dlouho to bude trvat?

Jednoduchou aplikaci vytvoříme během několika týdnů, složitější projekty potřebují několik měsíců. Počítejte i s časem pro schválení aplikace v App Store a Google Play.

7

Bude mi aplikace fungovat na všech systémech?

Zařízení Apple pocházejí z kompaktní produktové řady a zařízení mají dostatečný výkon. Proto je u nich jednodušší dosáhnout plné kompatibility. Naopak systém Android je šířen mezi různé výrobce zařízení a je jimi dále upravován. Pro hlavní hráče na Android trhu je možné vše otestovat a připravit, avšak u nízkorozpočtových výrobců může být problémem zastaralý operační systém nebo nedostačně výkonný hardware.

8

Mohu mít jednu aplikaci na telefon i tablet?

Ano i ne. Vývoj klíčových funkcionalit a hlavní programování je stejné. Tablet má ale mnohem větší obrazovku a bude nutné jí uzpůsobitrozložení prvků, ovládání aplikace a grafiku.

9

Budu si moci aplikaci měnit?

Aplikace nejdou tak jednoduše měnit, jako např. webové stránky. I větší update v appstoru prochází dalším schvalováním. Přesto např. obsah a texty aplikace měnit jdou.

10

Jak aplikaci dostanu mezi uživatele?

Záleží na aplikaci a vaší cílové skupině. Budeme hledat k zájemcům cestu. Čím lepší a úspěšnější aplikace je, tím zvýšíte šanci se dostat do různých žebříčků a výběrů.

11

Funguje uživateli aplikace i bez připojení k internetu?

Aplikaci spustíte i bez připojení k internetu. Často je internet ale potřeba pro aktualizace informací. Pro plnou funkčnost však moderní aplikace internet potřebují.